Nědělní lekce cvičení spojené s wellness

Podzim je v plném proudu a my jsme u nás ve sportovním centru připravili pro Vás skvělou nabídku. Nedělní lekce cvičení spojené s krásným wellness hotelu Abácie za skvělou bezkonkurenční cenu 200,- Kč. Cvičení probíhá vždy od 14 hodin v tělocvičně s našim instruktorem. Po ukončení lekce v 15 hodin se přesunete o dvě patra výše nad fitko, kde na Vás čeká příjemná relaxace. Ve wellness můžete strávit 90 minut. Akce probíhá každou neděli, akorát se střídají různé fruhy cvičení. Vyberte si tu svou oblíbenou lekci nebo vyzkoušejte novou a rezervujte si ji přes náš rezervační systém. 

  • 19.10- lekce PortDeBras s Radkou
  • 26.10- Bosu s Vendou
  • 2.11- Piloxing s Kájou
  • 9.11- Zumba s Vendou
  • 16.11- Bosu s Martinou

Wellness hotelu Abácie nabízí:

HYDROMASÁŽNÍ WHIRLPOOL 
Slouží k regeneraci organismu, uvolnění svalů a celého těla, prokrvení tkání a pokožky i vyplavení kyseliny mléčné, zvláště po fyzické zátěži. Vířivá vana je symbolem ideálního relaxu po náročném dni. Hydromasážní sedačky jsou vybaveny soustavami trysek k cílené masáži jednotlivých svalových skupin.Sedm blahodárných účinků vířivých van: tlumí bolest, uvolňují stres, zajišťují dokonalou očistu, pomáhají proti nespavosti, nezatěžují kardiovaskulární soustavu,redukují následky artritidy a chrání před celulitidou a pomáhají bojovat s nadváhou.

Teplota vody: cca 35–37 °C
Doporučená doba pobytu: 15 minut

TEPIDÁRIUM
Pobyt na příjemně vyhřátých anatomicky tvarovaných sedácích pomáhá aktivaci imunitního systému bez extrémního zatížení krevního oběhu. Tepidárium je pro zákazníky upřednostňující méně teplé prostředí. Tepidárium je vhodné před masáží nebo jako závěrečná procedura, místo klasického odpočinku v odpočívárně. Vzduch v sauně si můžete nechat provonět podle nálady, k tomu jsou pro Vás připraveny různé vonné esence, které Vám umocní prožitek ze saunování.

Teplota vzduchu: cca 30–35 °C
Doporučená doba pobytu: 10–20 minut
 
FINSKÁ SAUNA
Vhodná pro zdravé osoby k uchování a posílení kondice, prohřátí těla, uvolnění svalů, prokrvení pokožky, čištění pórů a odstraňování stresu. Příjemnému pocitu z pobytu napomáhá bylinné aroma.
Teplota vzduchu: cca 95 – 110 °C
Vlhkost vzduchu: cca 20–30 %
Doporučená doba pobytu: 5–15 minut
 
VARIO SAUNA
Zajistí saunový efekt při nižší teplotě. Ocení ji především ten, kdo špatně snáší vysoké teploty ve finské sauně.
Teplota  vzduchu: cca 50–70 °C
Vlhkost vzduchu: cca 40 – 50 %
Doporučená doba pobytu: 5–15 minut
 
PARNÍ SOLNÁ LÁZEŇ
Vytváří atmosféru podobnou přímořskému ovzduší. Vlhký vzduch je prosycený solí, jejíž jemné částečky pronikají do horních cest dýchacích a usazují se na pokožce. Pozitivně působí na pleť a na onemocnění horních cest dýchacích.
Teplota vzduchu: cca 45–55 °C
Vlhkost vzduchu: téměř 100 %
Doporučená doba pobytu: 20 minut
 
INFRASAUNA
Slouží jak potícím, tak i léčebným a preventivním procedurám. Je vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem nebo těžce snášejí vysokou teplotu finské sauny. Lze ji doporučit kardiakům a nemocným hypertenzí nebo diabetikům. Teplota kolem 50 °C ohřívá pokožku až 4 cm pod povrchem, čímž nastartuje mnoho zdraví prospěšných procesů.
Teplota vzduchu: cca 50 °C
Doporučená doba pobytu: 10–20 minut
 
KNEIPPŮV CHODNÍK
Pro Kneippovu vodoléčbu je typické střídání teplé a studené vody. Oblázky na dně vodního potůčku masírují chodidla, prokrvení zlepšuje i střídavá teplota vody. Teplé koupele pomohou při onemocnění dýchacích cest, u studené koupele nastává trénink cévního řečiště, vhodný např. při chronicky studených nohách. Střídavé koupele zlepšují prokrvení ve všech oblastech těla, využívají se při spasmu cévního systému, rovněž při počínajícím nachlazení a dalších obtížích.
OCHLAZENÍ
Neoddělitelnou součástí saunování je následné ochlazení studenou vodou. Může mít více podob. Pro odvážné je k dispozici zchlazení pod proudem studené vody z ledového vědra nebo ochlazovací bazén s vodou o teplotě kolem 7 °C.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cvičení a jeho autorem je Venda. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.