Nové hodiny cvičení

Je mi velkým potěšením, že Vám můžeme nabídnout nové lekce cvičení u nás v tělocvičně  Pilates, další hodinu PortDeBras a posilovací hodinu Fat Burner. Stále se snažíme vylepšit tělocvičnu a možná již jste si všimli, že instruktoři využívají novou aparaturu a již zmizel agresivní zápach v zadním prostoru na pomůcky.

Pilates

Pilates je cvičení které zpevňuje svalstvo zádové, břišní a hýžďové, čím vytváří základ správného držení těla, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Zlepšuje držení těla, obnovuje celkovou vitalitu, tělo se stává silné a ohebné. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Principem cvičení Pilates je soustředěné provádění cviků za současného uvědomění si, jak daný cvik vlastně působí. Nepoužívá se opakování cviků až do únavy svalu, cílem je pozvolna dosáhnout rovnováhu všech svalových skupin.

Nová hodina Pilates od 4. listopadu pravidelně každé úterý od 19 hodin se zkušenou lektorkou Hankou Veverkovou.

 

 

Fat Burner

Lekce charakteristická delším aerobním blokem prokládaným posilováním všech svalových skupin. Delší aerobní zatížení podporuje intenzivní spalování tuků, zlepšuje tělesnou kondici a pohybovou koordinaci. Při vysoké intenzitě zátěže jsou využívány komplexní cviky zapojující kardiovaskulární a svalový systém, používáním vlastní váhy těla a malých pomůcek. Většina cviků je prováděna v rychlosti, kterou si každý cvičící individuálně přizpůsobí, Proto je tato lekce vhodná téměř pro kohokoliv. Pro 6 cviků v šesti sériích je přesně stanoven časový úsek na cvičení i odpočinek, tím docílíme cvičení v nejvyšší možné intenzitě, což přináší úbytek hmotnosti a zvýšení svalového tonu.

Nová hodina Fat Burner od 16. listopadu pravidelně každou neděli od 18 hodin s oblíbenou lektorkou Martinou Davidovou.

 

PortDeBras

PortDeBras@ je kombinací tance, prvků baletu a pilates, strečinku a síly v jednom. Plynulé pohyby jsou propojeny v krásných a elegantních choreografiích. PortDeBras@ napomáhá správnému držení těla a přináší jak psychické, tak fyzické uvolnění. Zvláštní pozornost je věnována liniím rukou, ramen, boků a nohou. Jednotlivé pohyby jsou spojovány do dynamických sekvencí v rytmu chill-out music, jež vytváří rovnováhu společně s tanečním kondičním tréninkem s cílem dosáhnout lepší pohybové kontroly těla. Zakladateli této formy cvičení jsou Julio Dieguez Papí a Vladmir Snezhik.

Pravidelně hodina probíhá pondělky od 17:30 hodin a nově od 6.listopadu čtvrtky od 18 hodin s Radkou Kubalovou.
Příspěvek byl publikován v rubrice Cvičení a jeho autorem je Venda. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.